logo.pngukr.png
База фільтрів
Як повітря для обладнання: Фільтри компресорів та насосів

Як повітря для обладнання: Фільтри компресорів та насосів

 Для того, щоб обладнання працювало коректно і без збоїв, необхідно вчасно  проводити технічне обслуговування. Дуже важливим компонентом пристроїв є фільтри, які стали незамінним елементом системи. Своєчасна заміна фільтруючих елементів гарантує безперебійну якісну роботу обладнання.

  • Масляні фільтри видаляють домішки, що знаходяться в маслі. Масляний фільтр подає в систему очищену олію і таким чином захищає компоненти системи від передчасного зносу.
  • Повітряні фільтри покликані очищати повітря в системі та захищати пристрій від попадання різних грязьових фракцій, що знаходяться у повітрі.
  • Сепаратори поділяють продукт на кілька компонентів. Наприклад, сепаратор відокремлює олію від стисненого повітря, забирає повітря, а олію відправляє до системи. Звичайно, такий фільтр максимально продовжить термін роботи обладнання.

Фільтр на компресор: трохи про пристрій компресора

Компресор - пристрій, який призначений для виробництва та вироблення  стиснутого повітря. Будівельні компресори використовуються для подачі. повітря/газу під  високим тиском, на інше будівельне обладнання.
Чинники та критерії для відмінностей компресорів:

  • Ступінь рухливості: фіксовані та транспортовані.
Стаціонарні компресори не використовують на будовах, вони монтуються на бетонній основі, та ефективно використовуються на виробництві у різних цехах.
Наприклад, якщо говорити про будівельні компресори, то фіксовані використовуються для виготовлення матеріалів, а транспортуються ставлять на штатив, і перевозять у потрібне місце.

  • Вигляд використовуваної енергії: дизельні, бензинові та електричні.
Компресори, що функціонують на паливі, ефективні в тих місцях, де немає підключення до електрики.
Електрокомпресори  простіше налаштувати, адже вони регулюються зручніше за інші.  Особливо добре вони підійдуть для тих, хто дбає про навколишнє середовище, адже електрокомпресори є екологічно безпечними.

  • Створюваний тиск: низький, середній, високий.
Є компресори, які створюють відносно низький тиск (0,15 - 1,2 МПа), середній тиск (1,2 - 10 МПа),  висока (10 – 100 МПа). Є ще вид компресорів надвисокого тиску (понад 100 МПа).

  • Принцип дії:
- поршневі
- струменеві
- гвинтові
- осьові
- відцентрові
air_compressor.png
 Найбільшу популярність завоювали поршневі та гвинтові компресори.

Поршневі компресори

Чому саме цей вид компресорів застосовують найчастіше? Відповідь дуже проста. Поршневі компресори відрізняються невеликою ціною, простим пристроєм, легкістю. експлуатації.
Поршневий компресор має високу стійкість в особливо брудних умовах, не перегрівається та виділять мало тепла.




гвинтовий-компресор.pngГвинтові компресори (Інакше їх називають роторними компресорами).

У гвинтових компресорах маслу відведено дуже важливі ролі:
  • Ущільнення, що не дає можливості повітрю піти назад
  • Охолодження обладнання та повітря, змащування вузлів, що труться
Завдяки  своєчасне мастило і охолодження, компресор працює безперебійно дуже тривалий період. Має компактні розміри. Під час роботи практично безшумний.


Фільтри на вакуумний насос: важливі факти 

вакуумний_насос.pngПристрій, який відкачує гази/пар із закритої системи, щоб створити в ній вакууму. Відтак після відкачування цих речовин у системі утворюється вакуум. Є багато видів вакуумних насосів, вони мають майже однаковий принцип роботи, але відрізняються залежно від сегмента застосування – на великих промислових підприємствах, або для побутових потреб.

Є фактори, що характеризують хорошу продуктивність насоса:
  • Максимальний тиск, який може забезпечити насос
  • Швидкість відкачування  газу
  • Максимальне  тиск на виході насоса. Вакуумне масло також відіграє велику роль, змащує зазори між компонентами насоса та частково їх охолоджує.