logo.pngukr.png
База фільтрів
Оливні фільтри для спец і сільгосптехніки: види, як підібрати фільтр оливний

Оливні фільтри для спец і сільгосптехніки: види, як підібрати фільтр оливний

Більшість сучасних магазинів запчастин для спецтехніки та сільгосптехніки пропонують своїм клієнтам численний вибір оливних фільтрів для спеціалізованої техніки. Вироби відрізняються своїми габаритними розмірами, ціною. Проте, варто пам'ятати, що між усіма видами виробів є одна важлива особливість. Вона полягає в тому, що працездатність без оливних фільтрів значно скорочується, також скорочується і термін служби техніки. Саме тому дуже важливо правильно підібрати фільтр оливний.

Однак перед тим, як підібрати фільтр оливний, слід ознайомитися з пристроєм оливного фільтра, а також зі списком завдань, які виконує цей компонент спецтехніки.

олива.pngБезпосередньо сам фільтр для очищення оливи має простий, але ефективний пристрій. Конструкція масляного фільтра представлена ​​такими компонентами, як:

  • протиповоротний клапанний механізм;

  • дотискаюча пружина;

  • ущільнювач;

  • прокладка, що виконує фільтрацію.

Всі елементи пристрою масляного фільтра «упаковуються» в міцний корпус.

За своїми характеристиками, засіб, що використовується у спеціалізованій техніці, має вигляд компонента, що виконує певний ряд завдань. Однією з них є очищення оливи від домішок та різних частинок, що потрапляють у суміш із навколишнього середовища. Такими речовинами може бути пил, бруд, вода.

Іншими словами, засіб для фільтрації оливи сприяє уповільненню конвертації в абразивну суміш. Остання вкрай негативно впливає на працездатність та цілісність складових частин двигуна. Зокрема, під удар потрапляють різні компоненти двигуна, які безпосередньо контактують з рідиною.

У засобі очищувальну функцію виконує компонент, який у народі називається «шторкою». Цей компонент представлений товстим шаром паперу. Вона виконує роль фільтра. Також папір виготовляється з волокон синтетичного походження. Нерідко у виробництві такого паперу використовують целюлозу, скляні волокна.

Окремо варто звернути увагу, що фільтруючий компонент просочується розчином з фенолформальдегідних смол. За рахунок цього, суттєво збільшується показник жорсткості та механічної міцності фільтрувального паперу. Завдяки наявності просоченого фільтруючого паперу, пристрій – масляний фільтр здійснює свої завдання з максимальною ефективністю.

Елемент, що забезпечує фільтрацію, має гофрований циліндр із торцями. Цей компонент схожий на багатопроменеву зірку. Елемент циліндра – торець, що закривається спеціальним металевим кільцем, яке надійно приклеюється.

Саме пристрій масляного фільтра - багатофункціональний виріб. Крім фільтрації, засіб забезпечує правильне дозування оливи.

Який оливний фільтр вибрати: різновиди фільтруючого елемента

Цей компонент має такі види:

  • нерозбірні – після закінчення терміну експлуатації, їх необхідно повністю замінювати, не підлягають повторному використанню;

  • розбірні – головна відмінність – можливість заміни фільтруючого елемента, коли це необхідно.

Саме сам фільтруючий елемент в обох випадках абсолютно однаковий. Відмінності виражаються лише особливостях структури конструкції циліндра масляного фільтра, у якому вставляється очищаючий компонент. У другому випадку, циліндри має спеціальну кришку, яка дозволяє оперативно виробляти заміну компонента в будь-який необхідний момент.

За способом здійснення фільтрації пристрої оливного фільтра поділяються на такі класифікації:

maslofilter.jpg
  • вироби, що використовують механічний вид очищення;

  • вироби гравітаційного вигляду;

  • відцентрові фільтри;

  • магнітні засоби.

Найбільш поширеним видом оливного фільтра є перший випадок. Також він ділиться на два підвиди: засіб з глибокою та виріб, де використовується методика тонкого очищення. Перший різновид найчастіше монтується безпосередньо в картері двигуна.

Також особливість засобів з глибоким фільтруванням полягає в тому, що такий фільтр не потрібно змінювати в процесі використання. Головна функція такого засобу – затримка великих частинок пилу, бруду. Саме вони здатні зашкодити працездатності елемента.

Щодо виробів, де використовується другий вид очищення, то функціональні особливості таких засобів полягають у фільтрації рідини від дрібних частинок домішок – бруду, пилу, нагару. За рахунок ретельної фільтрації, мастило виходить на 100% чистим.

Принцип функціонування гравітаційних механізмів – масляних фільтрів представлений найбільш специфічним алгоритмом. Вироби впливають на домішки за допомогою сили тяжіння. Таким чином, за рахунок того, що домішки більш щільні, вони під впливом сили тяжіння випадають в осад.

Засоби фільтрації шляхом використання відцентрових сил для очищення оливи, а також центрифуги в процесі очищення моторної оливи використовують як силу тяжкості, так і відцентрові сили. За рахунок останньої, грязьові та пилові домішки виділяються з оливи. Потім вони осідають на стінках пристрою масляного фільтра. Варто зазначити, що транспортування оливи продовжується.

Як правильно вибрати оливний фільтр

Під час підбору засобу необхідно приділити увагу на такі нюанси:

konst_filtra.jpg

  • у виробі повинна бути залізна пружина, що виконує натяг;

  • виріб повинен мати перепускний клапан;

  • характерні відмінності елемента, що виконує фільтрацію;

  • виріб повинен мати антидренажний зворотний клапан, що перешкоджає відтоку.

За відсутності вищезгаданих компонентів, придбати виріб для очищення оливи не варто. Засоби, які не мають елементи згадані вище, не забезпечують належної фільтрації. Вони погіршують працездатність двигуна та інших комплектуючих спецтехніки та сільгосптехніки загалом.